INFORMACJA PRASOWA 15.03.2018 r.-wypełnianie zeznania podatkowego

Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

INFORMACJA PRASOWA 15.03.2018 r.-wypełnianie zeznania podatkowego

Łatwiejszy PIT – pobierz i wyślij gotowy formularz

Można już korzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. W tym roku obok gotowego PIT-37 możesz wysłać przez Internet również PIT-38.
Od 15 marca 2018 r. na Portalu Podatkowym udostępnione zostały wstępnie wypełnione zeznania podatkowe za rok 2017:
 PIT-37 (sporządzany na podstawie informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz informacji od organów rentowych: PIT-40A/11A), oraz
 PIT-38 (sporządzany na podstawie informacji PIT-8C).
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, w skrócie PFR (z ang. Pre-Filled tax Return), ma za zadanie ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem. Po zalogowaniu się na Portalu Podatkowym, można pobrać sporządzoną przez administrację podatkową propozycję rozliczenia rocznego, którą możemy w dowolny sposób modyfikować i uzupełnić o dodatkowe informacje (np. ulgi, załączniki, przekazanie 1% na rzecz OPP).
Ogranicza to do minimum czas potrzebny do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Pozwala też uniknąć błędów, które pojawiają się przy przepisywaniu danych z informacji od płatników. Jednym słowem – złożenie zeznania podatkowego staje się wygodniejsze, prostsze i szybsze.
Oczywiście nadal można składać deklaracje PIT-37 i PIT-38 na dotychczasowych zasadach, czyli drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub w formie papierowej.
Więcej informacji znajduje się na Portalu Podatkowym: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr.
 

Zadzwoń
62 736 11 60
Zadzwoń
Scroll to Top